ЗБЕРЕЖЕННЯ МОТИВАЦІЇ ПЕДАГОГІВ

 РЕКОМЕНДАЦІЇ   ПЕДАГОГАМ  ДЛЯ   ЗБЕРЕЖЕННЯ

                                                ПРОФЕСІЙНОЇ   МОТИВАЦІЇ.


    Чимало молодих педагогів залишають сферу освіти впродовж перших п’яти років роботи, зіткнувшись із втратою професійної мотивації. Спочатку зникає ентузіазм, згодом падає концентрація, погіршується якість підготовки до уроків, з’являється роздратування, а потім і думка – чи вартує воно того?

    Звісно, на рівень мотивації впливають як внутрішні (любов до навчального процесу, навички спілкування з дітьми і колегами) так і зовнішні фактори (зарплата, статус викладання, складні умови праці, подальша освіта). Саме тому нижче ми розглянемо засоби мотивування, які доступні перш за все педагогамта спрямовані на покращення психологічного стану.

 

А ви у групі ризику?

 Цікаво, що люди, схильні до емоційного виснаження та втрати мотивації, мають багато спільного. Наприклад,  риси характеру:

1.                  Ідеалізм, перфекціонізм, бажання все зробити якомога краще.

2.                 Схильність до почуття провини, жертвування власними інтересами, бажання брати на себе забагато відповідальності. При цьому не важливо, чи дійсно ваша робота пов’язана з великою відповідальністю, чи ви самі уявили та поклали її на себе.

3.                 Бажання догодити всім, страх розчарувати, втратити репутацію через відмову допомогти, невміння сказати «ні»;

4.                 Схильність до образ, завищені очікування стосовно себе та інших.

5.                 Схильність переоцінювати доброзичливість колективу/дітей, недооцінка негативних факторів.

6.                 Як правило, описані вище стани тягнуться роками, адже люди схильні не помічати або пишатися цими рисами. І при цьому вони не розуміють, наскільки шкодять здоров’ю і життю. Саме тому наведені шаблони поведінки варто відслідковувати та позваблятися їх. Майте на увазі – навіть найменші ознаки апатії чи роздратування можуть бути передвісниками системних змін у організмі.

Впізнали себе? 

 Причини агресії в підлітків та способи їх усунення



Ваш підліток виявляє агресію вдома? У такій проблемі ви не самотні. Багато батьків стверджує, що їхні підлітки часто бувають агресивними і вдома, і в колі однолітків.

Підлітковий вік пов'язаний із фізичними й гормональними змінами, що дезорієнтує підлітків, робить їх невпевненими в собі.

Крім того, у цей період діти починають переоцінювати свою роль у суспільстві й сім'ї. Загалом ці фактори можуть призвести до спалахів агресії у підлітка, і при цьому він, найімовірніше, не знає, як упоратися зі складними емоціями.

Крім щойно названих, розгляньмо й низку інших факторів, здатних спричинити агресію в підлітків.

8 причин підліткової агресії

МОТИВАЦІЯ ДО НАВЧАННЯ

Як мотивувати учнів до навчання?



     Небажання дитини вчитися турбує багатьох батьків. Хтось стикається з цією проблемою зрідка, декому доводиться систематично боротися з відсутністю інтересу школяра до навчання.

    Тому сьогодні з’ясовуємо, як батьки можуть допомогти дитині підвищити навчальну мотивацію. І для початку визначимося з тим, що мають на увазі психологи, використовуючи цей психологічний термін.

    Що таке мотивація?

    Мотивація (з лат. «movere» — «рухати») — це бажання і готовність людини щось робити. Це те, що рухає нас, спонукає виконувати певні завдання і йти до поставленої мети

    В процесі навчання ключове значення мають два види мотивації — внутрішня і зовнішня.

    1) В основі внутрішньої навчальної мотивації лежить пізнавальний інтерес, прагнення дитини отримувати нові знання і навички.

    2) Зовнішня навчальна мотивація зумовлюється зовнішніми чинниками, наприклад, заохоченням з боку дорослих (дозвіл пограти за комп’ютером після виконання домашніх завдань, обіцянка купити іграшку/дорогий гаджет, якщо в табелі будуть гарні оцінки). Але, як правило, цей вид мотивації короткостроковий і ненадійний. Адже, коли дитина досягне обіцяного, вона перестане вчитися. Тобто для того, щоб дитина продовжувала навчання, батькам доведеться знаходити нову приманку.

    Тому дуже важливо формувати і підтримувати саме внутрішню мотивацію до навчання, пізнавальний інтерес дитини. Як це зробити — дізнаємося в експертів.

    Як допомогти дитині підвищити мотивацію до навчання?

 
Як стати більш успішним у навчанні: поради для учнів
 


   Вчитися - нелегка праця. Щодня доводиться відвідувати заняття, запам’ятовувати величезну кількість нової інформації, вести конспекти, відповідати на питання вчителів і писати контрольні роботи. А вдома навалюються домашні завдання, величезні параграфи з незавжди потрібною і зрозумілою інформації, маса письмових завдань, вірші, лабораторні, реферати. А якщо додати величезну кількість гуртків і репетиторів, то зовсім не дивно, що при такому графіку не багато школярів витримують такий ритм життя, хтось починає прогулювати уроки, не виконувати домашні завдання.
   1. Правильно постав задачу! Не думай, як змусити себе вчитися, а думай, як почати добре вчитися. Не примушуй себе (підсвідомість буде чинити опір насильству), а плануй! Постав мету отримати в семестрі по предмету "Х" на бал більше, ніж зараз, і підсвідомість тут же знайде шляхи вирішення цього завдання.

Підлітки і правопорушення



  На сьогоднішній день проблема правопорушень неповнолітніх є і залишається гострою проблемою українського суспільства. Оскільки школа має здійснювати виховний вплив на здобувачів освіти, розглянемо роль класного керівника в системі профілактики правопорушень серед учнівської молоді.

  Діяльність класного керівника покликана урізноманітнювати та пожвавлювати виховну роботу в класі, особливо в колективі старшокласників, спрямовувати її на диференціацію та індивідуалізацію виховання, на ширший і глибший вияв здібностей та уподобань школярів. Класний керівник – це педагог, який постійно спілкується з учнями свого класу, різнобічно впливає на на них, сприяє формуванню певних навичок, цінностей, установок, поведінки. Тому роль класного керівника як авторитетної особи, взірця для наслідування є особливо важливою під час планування профілактичної роботи в закладі освіти.

   Для успішного проведення профілактичної роботи варто здійснювати її комплексно, систематично, в співпраці із адміністрацією та спеціалістами психологічної служби закладу:

   Вчасне виявлення проблеми дозволить більш ефективно подолати її. Якщо у вашому класі з’явилася дитина із девіантною поведінкою, вчасно повідомляйте про це адміністрації закладу, спеціалістам психологічної служби. В школі щомісячно проводяться засідання Штабу з профілактики правопорушень, на яких обговорюються проблеми дитячої злочинності, правопорушень тощо, розглядаються питання щодо постанови дітей на облік (внутрішкільний чи у групу ризику). Таким чином, роботу з певною дитиною буде сплановано згідно до її потреб, і вона здійснюватиметься комплексно із залученням спеціалістів, міських організацій (ювенальної превенції, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді).

  Важливою є і співпраця з батьками учнів.

Як спілкуватись з дітьми з девіантною поведінкою?